خانه / شنود و جاسوسی / عواقب جاسوسی از دختر همسایه

عواقب جاسوسی از دختر همسایه

عامل مزاحمت و تهدید مجازی دختر جوان از سوی پلیس سایبری دستگیر شد.

به گزارش روزنامه ایران، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در تشریح خبر گفت: زن جوانی با مراجعه به پلیس تقاضای رسیدگی به شکایت خود را داشت. این زن در اظهارات اولیه خود گفت: مدتی است که آرامش خود را به علت دریافت پیام های تهدیدآمیز از دست داده ام و احساس می کنم از طرف افراد خاصی تحت کنترل هستم.

سرهنگ سید محسن عرفانی افزود: کارشناسان پلیس سایبری با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله وارد عمل شدند. در بررسی های ابتدایی از گوشی تلفن مشخص شد برنامه جاسوسی روی این گوشی نصب شده است.

بدین ترتیب با به دست آمدن این سرنخ و پیگیری های اطلاعاتی پلیس، متهم پرونده شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.

این مرد ۴۰ ساله در برابر شواهد پلیسی ناچار به بیان حقیقت شد و اعتراف کرد: با دختر جوان همسایه بودیم و با به دست آوردن رمز وای فای وی و نصب برنامه ای روی گوشی تلفن اش، لحظه به لحظه او را کنترل می کردم. وی در اعترافات خود همچنین اظهار داشت به این دختر پیشنهاد دوستی داده و پس از مواجهه با پاسخ منفی برایش ایجاد مزاحمت کرده است.

سرهنگ عرفانی با اشاره به این مطلب که پسر همسایه برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده است به شهروندان توصیه کرد: در صورت استفاده از گوشی هوشمند، آگاهی خود را نسبت به این وسیله – رایانه جیبی – بدانیم و با حفظ و تغییر بموقع رمزها و پسوردها خود را از خطرات مصون نگه داریم و همچنین روی هر لینکی که از طرف فردی ناآشنا ارسال می شود کلیک نکنیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

bigtheme