خانه / ثبت اختراع و علامت تجاری / حق امتیازهای مختلف سامسونگ برای تولید گوشی تا شدنی

حق امتیازهای مختلف سامسونگ برای تولید گوشی تا شدنی

طی ماه‌های اخیر شایعات فراوان در مورد تولید گوشی هوشمند تاشدنی در سامسونگ منتشر شد. ولی این بار منابع آگاه اخبار دقیق‌تری را در این زمینه منتشر کردند.

به گزارش ایستنا، منابع آگاه کره‌ای روز گذشته به رسانه‌های این کشور گزارش دادند که سامسونگ اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی حق امتیازی را به ثبت رساند که در آن نحوه ساخت گوشی هوشمند جدید با قابلیت تا شدن بدنه توضیح داده شد.

در این حق امتیاز تاکید اصلی بر نمایشگر تاشدنی بود و سامسونگ نشان داد که چگونه می‌تواند نسل جدید نمایشگرهای لمسی خود را از موادی شبیه به پارچه تولید کند تا امکان خم شدن و تا شدن آنها فراهم شود. مواد کششی به همراه برخی مکانیسم‌های افزودنی که در آن به کار گرفته می‌شوند، امکان بسته شدن گوشی در حالت تاشو را برای آن فراهم می‌کنند. لولای مرکزی مهم‌ترین بخشی است که باعث می‌شود این دو نمایشگر به راحتی بسته شوند و پس از باز شدن، تصاویر یکپارچه را به نمایش بگذارند.

حق امتیاز دیگری که سامسونگ ثبت کرده است نشان می‌دهد که این دستگاه می‌توانند مانند لپ‌تاپ باز شود و به عبارت دیگر به صورت تخت باز نشود. طراحی این دستگاه به گونه‌ای انجام شده است که شرکت سازنده می‌تواند مکانیسم‌های مختلف برای آن در نظر بگیرد و یک «بخش لاستکی» امکان تا شدن نمایشگر گوشی را به راحتی فراهم کند.

سامسونگ برای آنکه بتواند چنین محصولی را به تولید انبوه برساند بررسی‌های گسترده انجام داده است. در نخستین تلاش‌ها گوشی جدیدی تاشو مانند آنچه که تاکنون در بازار فروخته می‌شد طراحی شده است و مدل دیگر به گونه‌ای است که ظاهری شبیه به تبلت دارد و اگر باز شود، مانند لپ‌تاپ می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

bigtheme