خانه / دعاوی حقوقی و کیفری / جریمه ۴۱۵ میلیون دلاری برای اپل، گوگل و اینتل

جریمه ۴۱۵ میلیون دلاری برای اپل، گوگل و اینتل

پس از تصویب اولیه طراحی در مارس سال جاری، «لوسی کو» قاضی دادگاه منطقه‌ای آمریکا روز گذشته اعلام کرد برخی از بزرگترین شرکت‌های فناوری می‌بایست در مورد پرونده قضایی مربوط به استخدام غیرقانونی کارمندان جریمه‌ای بالغ بر ۴۱۵ میلیون دلار بپردازند.

به گزارش ایستنا، اپل، گوگل، Adobe، اینتل و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری متهم این پرونده قضایی معرفی شده‌اند و گفته می‌شود که آنها به صورت غیرقانونی توافق کردند کارمندان یکدیگر را استخدام نکنند. شاکیان این پرونده اعلام کردند که شرکت‌های مذکور ضمن انجام عمل یاد شده حقوق این افراد را پایین نگه داشته‌اند.

قاضی «لوسی کو» سال گذشته توافق مربوط به پرداخت جریمه ۳۲۴٫۵ میلیون دلاری را رد کرد و توضیح داد هزاران کارمند درگیر این پرونده هستند و می‌بایست جریمه بیشتر در نظر گرفته شود. او در پرونده مطرح شده نشان داد شواهد فراوانی وجود دارد که تایید می‌کند شرکت‌های بزرگ فناوری با توطئه‌های فراوان حقوق کارمندان خود را پایمال کرده‌اند.

وکیل شاکیان پرونده اعلام کرد ۸۱ میلیون دلار باید به جریمه مذکور اضافه شد تا کارمندان شرکت‌های بزرگ فناوری بتوانند تمامی حقوق از دست رفته را در اختیار بگیرند.

دادگاه منطقه‌ای آمریکا هنوز نتایج نهایی تصمیمات خود را اعلام نکرده است. ولی قرار است به زودی رای نهایی در این زمینه اعلام شود.

این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ فناوری ایمیل‌هایی را در این باره بین خود رد و بدل کرده‌اند. سال ۲۰۰۶ میلادی «استیو جابز» مدیرعامل اسبق اپل به «اریک اشمیت» مدیر گوگل ایمیلی ارسال کرده و گفته بود که شرکت گوگل به صورت مستمر در حال استخدام کارمندان گروه iPod است. جابز از اشمیت خواسته بود که اگر این جریان صحبت دارد، هرچه سریع‌تر جلوی این روند را بگیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

bigtheme