خانه / دعاوی حقوقی و کیفری / محکومیت تازه شرکت اپل در یک پرونده قضایی

محکومیت تازه شرکت اپل در یک پرونده قضایی

تقاضای فرجام خواهی اپل در مورد حکم صادره از سوی دادگاهی در آمریکا نافرجام ماند. بر طبق این حکم اپل به علت همدستی با ناشران کتب الکترونیک برای بالا نگهداشتن مصنوعی قیمت این کتب مقصر شناخته شده است.

به گزارش فارس، از سه قاضی رسیدگی کننده به این موضوع در دادگاه تجدیدنظر دو نفر علیه اپل رای دادند. بر اساس حکم صادره اقدام اپل یک توطئه بوده است. رسیدگی به این پرونده از سال ۲۰۱۳ در جریان بوده و ابتدا وزارت دادگستری آمریکا شکایتی را در این مورد تنظیم و تقدیم دادگاه کرد.

علت همکاری ناشران الکترونیک با اپل این بود که در سال های اخیر همیشه آمازون برترین فروشنده کتابهای دیجیتالی بوده و علیرغم درخواست ناشران همیشه این کتب را به قیمت ۹.۹۹ دلار عرضه می کرد. این ناشران که به دنبال یافتن رقیبی برای آمازون و کسب درآمد بیشتر بودند ترجیح دادند به سراغ اپل بروند و با iBookstore آن همکاری کنند. در این فروشگاه کتب قیمت ثابتی نداشتند و قیمت گذاری توسط خود ناشران و نه اپل صورت می گرفت. پس از فروش هر کتاب هم درصدی از سود حاصل به ناشران تعلق می گرفت. البته باید توجه داشت که اپل برای حفظ توان رقابت از ناشران خواسته بود حتی الامکان قیمت کتب را به طور رقابتی تعیین کنند تا سایت هایی مانند آمازون به حاشیه رانده شوند. اپل در مورد این اتهامات و حکم صادره از سوی دادگاه اظهار نظر نکرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

bigtheme